Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Natura


Piaszczyste wydmy „Guardamar del Segura” są doskonale zachowanym obszarem, który szczyci się unikalną fauną charakterystyczną dla tego środowiska.

Nieopodal Guardamar leży rozległe, słone jezioro „La Mata”, o zdumiewającej płyciźnie w stanie naturalnym, pełnej dzikiej fauny i flory, która jest chroniona jako część parku narodowego, gdzie rośliny i zwierzęta mogą się rozwijać w tym wysoko-solnym środowisku. Obszar parku jest domem dla wielu rodzajów ptaków jak długo-krzyżowy żuraw, różne gatunki kaczek, różowe flamingi i wiele, wiele innych. Niektóre gatunki które zostały tutaj odnalezione wynalazły nawet własny system wymiany gorącej wody, na zasadzie odparowywania jeziora.
Największe słone jezioro to Torravieja (aczkolwiek obie laguny zostały połączone kanałem wykonanym przez człowieka). Jest to największe centrum produkcji soli zaopatrujące kraje od Szwajcarii, aż do Japonii. Posiada także własny, chroniony ekosystem i leży pomiędzy dwoma jeziorami a Morzem Śródziemnym – stwarza to doskonały klimat, a to z kolei sprawia, że jest to idealne miejsce na zakup domu.
Zupełnie inna część historii naturalnej Hiszpanii prezentuje mała wyspa znajdującą się poza jej granicami – Tabarga, na której mieści się chroniony park podwodny. Zanim odwiedzicie Państwo to niesamowite miejsce musicie otrzymać pozwolenie, aby móc oddać się nurkowaniu głębinowemu lub wynająć łódkę o specjalnym, szklanym dnie z Santa Pola i dzięki temu zapoznać się z tą częścią natury, która jeszcze niedawno znajdowała się na granicy wyginięcia.

Przewodnik po Hiszpanii

Pola golfowe
Z średnią temperaturą w ciągu roku na poziomie 22 stopni Celsjusza, Costa Blanca to prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc do gry w golfa na całym śródziemnomorskim wybrzeżu.więcej
Fiesty
Każde miasto, niezależnie od rozmiarów, posiada program fiest przeznaczony dla mieszkańców i odwiedzających, który jest organizowany w każdym tygodniu. więcej