Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Kuchnia hiszpańska


Kombinacja doskonałych składników, stare tradycje i nowe trendy w sztuce kulinarnej stawiają Hiszpanię w czołówce krajów europejskich w zakresie poziomu serwowanych potraw i napojów.

Hiszpania jest doskonałym miejscem dla smakoszy i znawców dobrej kuchni. Dieta Śródziemnomorska jest jedną z najzdrowszych na świecie z wchodzącymi w jej skład świeżymi owocami, warzywami, owocami morza i bardzo świeżym olejem z oliwek. Dodatkowo to, co czyni jedzenie w Hiszpanii innym od jedzenia w innych krajach to przyjemne otoczenia i zarazem prostota, która przeważa w hiszpańskich barach i restauracjach. Nie zastaniesz tu pretensjonalnego otoczenia i ciszy, tylko rodziny i przyjaciół spędzające wesoło czas w swoim towarzystwie.
Niektóre z hiszpańskich, tradycyjnych dań, zawierają „tapas”, jest to niewielka przekąska, którą czasem będziesz miał okazję ujrzeć pływającą w lokalnych drinkach. Kolejną sławną pozycją, na którą możesz spotkać podróżując przez Hiszpanię są smażone ryby głębinowe. Aczkolwiek można także spróbować kalmarów (squid), lenguady (sole), benguerony (anchovies), gamby (shrimp lub pawn). Popularnym daniem jest Gazpacho, lekka zupa, coś w rodzaju płynnej sałatki, która jest zagęszczana ciastem chlebowym oraz bakaliami, oliwą z oliwek, nieco czosnku i octu.

Przewodnik po Hiszpanii

Natura
Piaszczyste wydmy „Guardamar del Segura” są doskonale zachowanym obszarem, który szczyci się unikalną fauną charakterystyczną dla tego środowiska.więcej
Atrakcje wybrzeża Costa Blanca
„Costa Blanca” to niezwykle popularny wśród zagranicznych region turystyczny, zlokalizowany w południowo-wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 160 km w prowincji Alicante – od miejscowości Denia aż po Pilar de la Horadada. więcej