Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Fiesty


Każde miasto, niezależnie od rozmiarów, posiada program fiest przeznaczony dla mieszkańców i odwiedzających, który jest organizowany w każdym tygodniu.

Karnawał jest obchodzony głownie w lutym, z kolorowymi kostiumami, muzyką i dużą liczbą tradycyjnych, hiszpańskich tańców. Wielkanoc jest obchodzona podczas nocnej procesji z święconymi obrazami obrazującymi ostatnie godziny z życia Jezusa – te szczególne portrety są trzymane w wielu domach przez okres Wielkiego Tygodnia.
Jarmark Majowy stał się corocznym wydarzeniem w Torravieja z małym miasteczkiem złożonym z namiotów podczas święta pełnych ludzi, poprzebieranych w tradycyjne stroje Sewilli, którzy potrafią tańczyć i śpiewać, aż do białego rana.
Noc Świętojańska w czerwcu roi się od ogni Świętego Jana. Główną atrakcją podczas święta jest wykonanie satyrycznych, figurek papierowych i palenie ich w ognisku.
15 Sierpnia to święto narodowe charakteryzuje się specjalnym przeznaczeniem w Elche, gdzie w tym czasie odbywają się Święto Średniowiecznej Tajemnicy w bazylice, z muzyką i słowami piosenek odnoszących się do minionych czasów, śmierci Marii Dziewicy i jej Niebowstąpienia.
Aby w pełni poczuć Hiszpański klimat, nie ma innej drogi jak zobaczyć i uczestniczyć w tak charakterystycznych dla tego kraju fiestach.

Przewodnik po Hiszpanii

Atrakcje wybrzeża Costa Blanca
„Costa Blanca” to niezwykle popularny wśród zagranicznych region turystyczny, zlokalizowany w południowo-wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Swoim zasięgiem obejmuje ponad 160 km w prowincji Alicante – od miejscowości Denia aż po Pilar de la Horadada. więcej
Fiesty
Każde miasto, niezależnie od rozmiarów, posiada program fiest przeznaczony dla mieszkańców i odwiedzających, który jest organizowany w każdym tygodniu. więcej