Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Fiesty


Każde miasto, niezależnie od rozmiarów, posiada program fiest przeznaczony dla mieszkańców i odwiedzających, który jest organizowany w każdym tygodniu.

Karnawał jest obchodzony głownie w lutym, z kolorowymi kostiumami, muzyką i dużą liczbą tradycyjnych, hiszpańskich tańców. Wielkanoc jest obchodzona podczas nocnej procesji z święconymi obrazami obrazującymi ostatnie godziny z życia Jezusa – te szczególne portrety są trzymane w wielu domach przez okres Wielkiego Tygodnia.
Jarmark Majowy stał się corocznym wydarzeniem w Torravieja z małym miasteczkiem złożonym z namiotów podczas święta pełnych ludzi, poprzebieranych w tradycyjne stroje Sewilli, którzy potrafią tańczyć i śpiewać, aż do białego rana.
Noc Świętojańska w czerwcu roi się od ogni Świętego Jana. Główną atrakcją podczas święta jest wykonanie satyrycznych, figurek papierowych i palenie ich w ognisku.
15 Sierpnia to święto narodowe charakteryzuje się specjalnym przeznaczeniem w Elche, gdzie w tym czasie odbywają się Święto Średniowiecznej Tajemnicy w bazylice, z muzyką i słowami piosenek odnoszących się do minionych czasów, śmierci Marii Dziewicy i jej Niebowstąpienia.
Aby w pełni poczuć Hiszpański klimat, nie ma innej drogi jak zobaczyć i uczestniczyć w tak charakterystycznych dla tego kraju fiestach.

Przewodnik po Hiszpanii

Natura
Piaszczyste wydmy „Guardamar del Segura” są doskonale zachowanym obszarem, który szczyci się unikalną fauną charakterystyczną dla tego środowiska.więcej
Fiesty
Każde miasto, niezależnie od rozmiarów, posiada program fiest przeznaczony dla mieszkańców i odwiedzających, który jest organizowany w każdym tygodniu. więcej