Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Fiesty


Każde miasto, niezależnie od rozmiarów, posiada program fiest przeznaczony dla mieszkańców i odwiedzających, który jest organizowany w każdym tygodniu.

Karnawał jest obchodzony głownie w lutym, z kolorowymi kostiumami, muzyką i dużą liczbą tradycyjnych, hiszpańskich tańców. Wielkanoc jest obchodzona podczas nocnej procesji z święconymi obrazami obrazującymi ostatnie godziny z życia Jezusa – te szczególne portrety są trzymane w wielu domach przez okres Wielkiego Tygodnia.
Jarmark Majowy stał się corocznym wydarzeniem w Torravieja z małym miasteczkiem złożonym z namiotów podczas święta pełnych ludzi, poprzebieranych w tradycyjne stroje Sewilli, którzy potrafią tańczyć i śpiewać, aż do białego rana.
Noc Świętojańska w czerwcu roi się od ogni Świętego Jana. Główną atrakcją podczas święta jest wykonanie satyrycznych, figurek papierowych i palenie ich w ognisku.
15 Sierpnia to święto narodowe charakteryzuje się specjalnym przeznaczeniem w Elche, gdzie w tym czasie odbywają się Święto Średniowiecznej Tajemnicy w bazylice, z muzyką i słowami piosenek odnoszących się do minionych czasów, śmierci Marii Dziewicy i jej Niebowstąpienia.
Aby w pełni poczuć Hiszpański klimat, nie ma innej drogi jak zobaczyć i uczestniczyć w tak charakterystycznych dla tego kraju fiestach.

Przewodnik po Hiszpanii

Pola golfowe
Z średnią temperaturą w ciągu roku na poziomie 22 stopni Celsjusza, Costa Blanca to prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc do gry w golfa na całym śródziemnomorskim wybrzeżu.więcej
Natura
Piaszczyste wydmy „Guardamar del Segura” są doskonale zachowanym obszarem, który szczyci się unikalną fauną charakterystyczną dla tego środowiska.więcej