Apartamenty Hiszpania

noclegi Cabo Roig, Punta Prima

MENU

Strona Główna
Galeria zdjęć
Kontakt
Cennik
Lokalizacja
Dojazd samochodem
Lot samolotem
Przyjazd Autokarem
Przewodnik
Filmy
Informacje turystyczne
baner odkryj-auto

Alicante


Alicante to historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej Hiszpani. Jest to jeden z najważniejszych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym połączony koleją z Madrytem i Murcją.

Ruchliwe miasto nadmorskie ze wspaniałą starożytną twierdzą Castillo de Santa Barbara usytuowanym na górze z przeznaczeniem ochrony miasta i zatoki. Stare wąskie uliczki pełne specyficznego uroku i historii wraz z licznymi zabytkami składają się na niezwykłe otoczenie, które daje dobry argument za nabyciem nieruchomości. Bliskość międzynarodowego lotniska El Altet, do którego jest jedyne 15 minut oraz oferta przeprawy promem na wyspę Balearic i do Północnej Afryki sprawiają, że dodatkową zaleta jest korzystna lokacja odnosząca się do dogodności transportu.

Kultura

Castillo de Santa Barbara
Najstarszy zamek na archipelagu Wysp Kanaryjskich. Położony jest na obrzeżach miasteczka Teguise na szczycie wygasłego wulkanu Guanapay - stąd jego alternatywna nazwa: Castillo de Guanapay. Został wzniesiony w 1312 roku przez włoskiego nawigatora Lancelotto Malocello.
Obecnie w zamku mieści się Muzeum Emigrantów (Museo del Emigrante), które ukazuje rolę emigrantów z Wysp Kanaryjskich w rozwoju Ameryki. Dodatkową atrakcją jest niesamowity widok rozciągający się z budowli i jej okolic. Przepiękna, szeroka panorama obejmuje nie tylko dolinę Teguise, ale również wybrzeże wyspy i zarysy sąsiedniej Fuerteventry.

Basílica de Santa María
Bazylika de Santa María to najstarszy kościół i jedna z największych atrakcji Alicante. Została wzniesiona w miejscu dawnego, największego w mieście, meczetu w okresie pomiędzy XIV a XVI wiekiem. W jej barokowej fasadzie wyróżniają się dwie asymetryczne wieże - jedna pochodząca z XIV, druga z XVIII wieku. Wnętrze kościoła prezentuje w większości styl gotycki. Na uwagę zasługują przede wszystkim: XVIII-wieczny główny ołtarz, imponująca chrzcielnica z XVI wieku oraz barokowe organy z 1653 roku.

Concatedral de San Nicolás de Bari
Katedra de San Nicolás de Bari została przekształcona z dawnego meczetu w chrześcijański kościół przez króla Alfonso X w 1662 roku, wzniesiona według projektu hiszpańskiego architekta Juana de Herrera.

Ayuntamiento de Alicante
Ratusz (Ayuntamiento) Alicante usytuowany jest w niedalekiej odległości od słynnej pieszej promenady Explanda de Espana. Budynek ten, zaprojektowany przez architekta Lorenzo Chápuli, został wybudowany w miejscu starego ratusza i ukończony w 1760 roku. Stanowi on doskonały przykład architektury barokowej.

Teatro Principal de Alicante
Teatr w Alicante (Teatro Principal) został wybudowany w połowie XIX wieku według projektu architekta z Alicante - Emilio Jover Pierróna i po raz pierwszy otwarty 25 września 1847 roku. W tym neoklasycznym budynku wyróżnia się przede wszystkim główna fasada z sześcioma potężnymi kolumnami. We wnętrzu utrzymana jest tradycyjna konwencja włoska. Wyróżniamy tu podział na przedsionek, audytorium w kształcie podkowy oraz scenę.

Parki i deptaki

Explanada de Espańa
Szeroka, piesza promenada została zbudowana w pierwszej połowie XX wieku i rozciąga się wzdłuż rozległej linii nabrzeża, wzdłuż portu.

Parque de Canalejas
Park usytuowany jest na skraju słynnej Explanada de Espana, w bezpośrednim sąsiedztwie morza, co czyni go idealnym miejscem na relaks i odpoczynek.

Parque de El Palmeral
Parque de El Palmeral usytuowany jest na obrzeżach południowej części Alicante. Znajdziemy tu setki przepięknych palmowych drzew oraz innych wspaniałych okazów reprezentujących tutejszą roślinność, ponadto liczne kaskady wodne i jezioro, po których można pływać niewielkimi łódkami dostępnymi do wypożyczenia.

Muzea w Alicante
- Museo de la Asegurada
- Museo de Belenes
- Museo de las Hogueras ( Museo de Fogueres)
- Museo Taurino

Plaże Alicante
- Playa del Saladar
- Playa del Postiguet
- Playa de San Juan

Przewodnik po Hiszpanii

Kuchnia hiszpańska
Kombinacja doskonałych składników, stare tradycje i nowe trendy w sztuce kulinarnej stawiają Hiszpanię w czołówce krajów europejskich w zakresie poziomu serwowanych potraw i napojów.więcej
Kultura Hiszpanii
Hiszpania jest krajem o wielowiekowej tradycji, w którym na przestrzeni dziejów mieszało się sporo różnych kultur, zatem jego współczesny obraz jawi się nam przede wszystkim jako przestrzeń chlubiąca się bogatym, ciekawym folklorem, w którym dominuje iście "południowy" temperament i typowa hiszpańska spontaniczność, powszechna radość i wesołość,. więcej